Monday, April 9, 2012

Haftadan Kalanlar...


Yer: Pipa Nişantaşı (facebook sayfasına uğramayı unutmayın)
Gün : Salı
Kahramanlar : Sosyal Medya

Sosyal Medya'dan tanıdığınız hemen bütün isimlerin bir arada olduğu upuzun bir masa düşünün ve o masadan çıkacak olan muhabbete, sohbete, kahkaya ortak olduğunuzu hayal edin...Daha keyiflisi varmıdır bilmiyorum ama bu masanın ortasında kocamaann kocamaann tabakların içinde muhteşem lezzetlerin olduğunu da düşünürsek daha ne olsun :)

Sevgili Ferhan nam-ı diğer Iconjane ve hep bahsettiği başarılı işletmeci arkadaşları -ki benim için "Ankaralı dostlar" İstanbul'u ele geçirmeye devam ediyor diye duyduk. Son dönemin en popüler mekanlarından biri olan PiPa Nişantaşı'na sosyal medyadan bir çıkarma yaptık. Pizzalar, şaraplar, nutellalı pizzalar ve benim favorim tiramisuyu, masaya geldiği andan sonra bir daha göremesem de tatlarını hiçbirimiz unutamadık...
PiPa Nişantaşı ile ilgili olarak, tek tek düşünülmüş, ayrıntılı servis inceliklerinden, menülerdeki şok edici yeniliklere kadar herşey bir yana dekoru ve ışığı beni mest etmeye yetti. Mekana girdiğim anda sanki New York City'de bir restauranta girdiğimi hissetim. İçerdeki misafirler de o kadar İstanbul dışında, mekansız ve zamansızdı ki, kimse kimseyle ilgilenmiyor, kimsenin ne yaptığını görmüyordu. PiPa, Nişantaşı'nın bir sokağında ama o, ne o sokağa ait, ne de buralara ait bir yer... Ayrıca şehir dışından gelen misafirlerinizi götürmek için tercih edilecek tek mekan bence twitter ve facebook'tan takibe alınası :)
Son zamanlarda bütün kıyafetlerimin kahverengi olduğundan yakınan arkadaşlarım, bu rengin enerjisini bana yakıştırmıyorlar ama vintage eteğim, şalım, çantam ve ayakkabılarımla pek mutluyuz biz :)
Sevgili Styleboom ve Twitdayı 'dan yeni işim için güzel dileklerle dolu
bembeyaz bir çiçek geldi kapıma :))
Uzun zamandır bu kadar güzel bir sürprizle karşılaşmamıştım. Buradan tekrar
teşekkür ediyorum ve kocamaann öpüyorum ikisini de
ç
ooookkk mutlu oldum
çooookk duygulandım :)

Hardal Ataköy Marina'ya açılıyoooor... Ben de Cumartesi günü Hardal Nişantaşı'nda yukarıdaki pizzayı mideye indirip Ataköy Marina'ya gittim. Hazırlıklar devam ediyor Marina yaza hazırlanıyor ve artık şaraplarımıza deniz kokusu, temiz hava ve şehirden uzak huzurlu akşamlar eşlik edeceğe benziyor :)


Ve Huzur....
Pazar günlerini genelde evde bütün gün dinlenerek veya arkadaşlarımla yapılan uzun muhabbetli uzun kahvaltılarla geçirmeyi seviyorum ama bu defa sabah erkenden kalktık ve Kilyos'a doğru yola çıktık. Demirciköy'de bulunan Uzunya Restaurant'ta yediğim en kötü kahvaltı tabağı eşliğinde çok keyifli ve huzur dolu bir kahvaltı yaptık. Mekanın servisi, yemekleri, fiyatları, çayı, kahvesi herşeyi kötüydü. Pazar kalabalığı diye olduğunu da sanmıyorum ama o manzaranın ayağında, İstanbul'dan uzaklaşmadan bambaşka bir diyarda böyle bir mekanın sahibi olunca hizmet, kalite, lezzet hiçbirşey önemli olmuyor sanırım... Bu durumda kahvemizi içmeden kalkıyoruz veeee...
Veeee Yeniköy kahvesinde bir güzel yayılıyoruz :)

Güzel bir hafta olsun...

2 comments:

styleBOOM said...

<3

MARTI said...

Huzur, hakikaten! :)

Hatırlıyormusunuz??

Related Posts with Thumbnails